Taip, tai Marijono Mikutavičiaus, dovanojusio koncertą per Šilutės 515 – ąjį gimtadienį, puikios dainos žodžiai. Jie juk primena mums, kiek kartais daug galima patirti per labai trumpą laiką. Panašiai ir mūsų mokiniai per tarptautinius mainus (per 20 dienų!) mokosi to, ko labai reikės gyvenime – padėti draugui, laikytis duoto žodžio, įveikti sunkumus, pasidžiaugti, nenukabinti nosies suklydus, gerbti kitą, paprašyti pagalbos… Ir tai lieka ilgam. Juk tai ateities mokyklos vizija!

Tarptautinių mainų programa baigėsi šįvakar, o mūsų programa jau skaičiuoja 37 metus. Esame viena iš nedaugelio gimnazijų, kuri išlaikė ilgamečius ryšius su Vokietijos Bukstehudės Halepageno gimnazija. Visa tai vyksta gimnazijos bendruomenės dėka – mainų dalyvių tėvelių, mokytojų, administracijos. Šiemet mes pasirinkome temą, susijusią su švyturiais – mokiniai mišriose grupėse gamino septynis Lietuvos švyturius, rinko informaciją apie vėtrunges, apie Vokietijos, pasaulio, Lietuvos švyturius. Parodėme savo draugams iš Vokietijos sostinę, Trakus, Ventės ragą, Palangą, Nidą, drauge apsilankėme pas merą, dalyvavome miesto šventinėje eisenoje. Esame dėkingi mokinių šeimoms, padėjusioms priimti svečius, besirūpinusioms, kad mokiniai jaustųsi mylimi, laukiami. Ypač dėkojame gimnazijos direktorei Laimai Spirgienei, pavaduotojoms Laimutei Agrafinai Eglinskienei, Daivai Jakienei, pavaduotojui Alvydui Petrošiui, taip pat mokytojams Algirdui Gečui, Zitai  Kuzminskienei, Nijolei Titienei, Titui Jociui, Romui Drungilui, Jūratei Leonienei – jūsų pagalba visad suteikia jėgų ir vilties. Te švyturiai mums primena, kad mes patys jais galime būti kitiems, ir, kaip sakė miesto mecenatas Hugo Šojus – švieskime kitiems!

Norintys dalyvauti mainų programoje laukiami 214 ir 219 kab. birželio 2 d.