Birželio mėn. 11 d. Šilutės Pamario progimnazijoje vyko rajoninė konferencija ,,Kultūra vienija ir skiria“, kurioje buvo aptartos Praktinių studijų dienų įdomiausios veiklos. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Pamario progimnazijos direktorius Marius Surplys. Išgirdome ir pamatėme įdomių pranešimų, kuriuos pristatė Pamario progimnazijos V-VIII klasių mokiniai. Mūsų gimnazijai atstovavo Id klasės mokiniai: Budraitytė Elzė, Burinskas Gabrielius, Lebeckis Aistis, Leikus Regimantas, Petrovaitė Goda, Sidaravičiūtė Džiuga. Jie aptarė temą ,,Skirtingos šalys – vienas stalas“ ir supažindino su įvairių tautų kulinarijos ypatybėmis. Jų vadovės Diana Balčauskienė ir Daiva Strazdauskienė. Antrųjų gimnazijos klasių mokinių jungtinės komandos (Basevičiūtė Vaida, Kmitas Joris, Šeputytė Daniela, Cirtautas Adrijus) pranešimo tema ,,Šilutė ir Kaunas tarpukariu“. Buvo atskleista daug įdomių istorinių faktų apie šių miestų kultūrą, architektūrą bei aptarta edukacinė veikla Macikų lageryje ir Kauno IX forte. Šios programos sumanytoja istorijos mokytoja Laima Toliušienė, jai talkino Loreta Butkienė, Vaida Galinskienė, Vytautas Kirjanovas, Rita Kurpeikytė, Giedrė Pocienė, Silvija Petraitienė, Nijolė Rievaltienė, Lijana Venckienė. III b klasės komanda, kurią sudarė Bytautas Tomas, Jasmontaitė Gabrielė, Keniulytė Evelina, Ežerskis Orestas, Freitikas Aurelijus, pristatė pranešimą tema ,,Mažosios Lietuvos kultūros savitumas“ (programos vadovės Jovita Kiaupienė ir Jūratė Leonienė). Įdomu buvo sužinoti apie Mažosios ir Didžiosios Lietuvos kultūros ypatumus ir skirtumus bei pamatyti, kaip smagiai trečiokai dalyvavo teatralizuotoje XVIII a. pamokoje Smalininkuose. Konferenciją apibendrino Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, kuri pasidžiaugė, jog abiejų mokyklų mokiniai gražiai bendradarbiauja aptardami Praktinių studijų dienų veiklas ir ugdo pažinimo, kultūrinę, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Smagu buvo dalyvauti prasmingame renginyje.

Informavo Jovita Kiaupienė, fotografavo Diana Rumšienė,  Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos