Balandžio 6 – 7 d. istoriniuose Kėdainiuose susirinko apie pusantro šimto istorijos žinovų. Juozo Paukštelio progimnazijoje vyko  XXXIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada. Šilutės rajonui atstovavo Šilutės pirmosios gimnazijos IVc klasės mokinys Titas Jocys ir istorijos mokytoja Laima Toliušienė. Kol mokiniai atliko testinę užduotį, istorijos mokytojai klausėsi dr. Kristinos Burinskaitės paskaitos ,,Kai žodis tampa ginklu: SSRS ir Rusijos kompromitavimo akcijos prieš Lietuvą”. Leidyklos UGDA ir BRIEDIS pristatė naujas mokymo priemones.  Mokiniams ir mokytojams ekskursija po Kėdainius buvo tikra istorijos pamoka po atviru dangumi: XVIa. rotušė, paminklas Jonušui Radvilai (1655m. Kėdainių unijos iniciatoriui), evangelikų reformatų bažnyčia, Radvilų mauzoliejus, XVIIa. Šviesioji gimnazija ir daug kitų įdomybių.    Buvo įdomu klausytis olimpiados vertinimo komisijos nario Sauliaus Jurkevičiaus, Vilniaus licėjaus direktoriaus, istorijos mokytojo eksperto, pamąstymų, patarimų apie istorijos mokymąsi, istorijos mokslo svarbą. Vakare siurprizą paruošė Vilniaus Simono Daukanto gimnazija – žiūrėjome spektaklį ,,Dvylika juodvarnių, apie Daukantą lakstančių”. Tai buvo istorijos pamoka apie žmogų, kuris pirmasis lietuvių kalba parašė Lietuvos istoriją.     Restorane ,,Grėjaus namas” paragavę firminių Kėdainių ledų su agurkais, medumi ir  karamele, pavargę, bet daug sužinoję, grįžome į Šilutę. Rekomenduojame aplankyti renesanso miestą Kėdainius.

Informavo L. Toliušienė, fotografavo T. Jocys