Sausio 18 dieną Šilutės pirmosios gimnazijos I a klasės literatūros pamokos vyko kitaip: savo pristatymus apie perskaitytą Igno Šeiniaus romaną „Kuprelis“ mokiniai pademonstravo mokyklos bibliotekoje.

 

  Buvo aptarta Kuprelio biografija, sužinota apie įvykusį lūžį jo gyvenime, išsiaiškinta, kaip malūnas siejamas su pagrindiniu veikėju, bei aptarta Kuprelio asmenybė. Pristatymus rengė Radvilė Macko, Deimantė Burzdžiutė, Simas Ežerinskis, Vitalija Kaveckaitė, Emilija Baltutytė, Augustė Naujokaitė ir Guoda Briedytė. Mokinių pranešimai buvo įdomūs bei vertė susimąstyti ir labiau suprasti svarbiausias mintis, nes kalbėtojai teiginius papildė citatomis ir nebijojo atskleisti savo požiūrio. Klausytojai vertindami pranešėjus buvo objektyvūs ir nepagailėjo pagyrimų įdomiai aptarusiems temą kalbėtojams. Neįprasta pamokos aplinka patiko tiek mokiniams, tiek lietuvių kalbos mokytojai Jovitai Kiaupienei. Iš pamokos visi išėjo laimingi, gerai nusiteikę ir atsipalaidavę. Buvo nuspręsta, jog apie perskaitytas knygas maloniausia kalbėtis ir jas aptarti jaukioje bibliotekoje.

Vaida Basevičiūtė, I a klasės mokinė