Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ minima Laisvės gynėjų diena – Sausio 13-oji

 

Kviečiame visoje Lietuvoje, visus kartu, 2021 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegti    vienybės ir atminimo žvakutes.

 

Prieš 30 metų Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, Lietuvos teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Vieta: institucijos, organizacijos (jeigu dirba), visų Lietuvos gyventojų namai. Jeigu dirbama nuotoliniu būdu - uždekime žvakes prie langų namuose.

Data:  2021 m. sausio 13 diena (trečiadienis). Pilietinės iniciatyvos  laikas: 8.00–8.10 val.

 Organizatorius: Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti

ir pasiūlymas sausio 4-10 d. dalyvauti konkurse "Aš išsaugosiu laisvę"
 
mokyt. Laima Toliušienė