Penktadienį, rugsėjo 25 d., Macikuose buvo pagerbtos nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerių, veikusių čia 1941-1955 metais, aukos. „Macikų mirties namuose“ kalėjo, buvo kankinami ir mirė daugiau nei dvidešimties pasaulio šalių piliečiai  - tarp jų rusai, vokiečiai, lietuviai, rumunai, vengrai, austrai, olandai, lenkai, čekai, danai, belgai, jugoslavai, portugalai, graikai ir kitų tautų žmones. Ceremonijoje buvo pagerbti  ir Armalėnų kaime, Šilutės rajone, rasti masinės kapavietės palaikai, prieš mėnesį perkelti į Macikų lagerių kapines.

Renginio metu juos pašventino Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis ir Lietuvos stačiatikių Trakų vyskupas Amvrosijus, ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentūros  bei vyriausybės atstovai, užsienio valstybių ambasadoriai, Lietuvos kariuomenės atstovai, NATO padalinių Lietuvoje atstovai,  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Šilutės rajono savivaldybės ir kitų Lietuvos institucijų vadovai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras.

Macikų lagerio aukų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo ir Šilutės pirmosios gimnazijos IVa klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoju Algirdu Geču. Renginio metu prisiminėme ir tylos minute pagerbėme mirusiuosius. Tai buvo rimties ir susikaupimo ceremonija, kuri mums paliko neišdildomą įspūdį. Šios dienos įvykiai privertė mus susimąstyti ir labiau vertinti šiandieninį mūsų gyvenimą ir nepriklausomą Lietuvą, kurioje galime laisvai ir nevaržomai kurti ir realizuoti savo planus. Tokie renginiai dažniausiai nelabai domina šiuolaikinį jaunimą, bet  ši išvyka pakeitė mūsų požiūrį – mes ne tik sužinojome apie Macikų lagerį, apie naujai supiltą masinę kapavietę, bet turėjome unikalią progą geriau pažinti sudėtingą mūsų krašto istorinę praeitį.

Laineda Kilinskaitė, IV a klasė