Seimo nutarimu Nr. XIII-1142  2020 metai paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.

        Gimnazijoje vykdomas projektas „Žydų kultūra ir pasiekimai“:

  • Lapkričio 18 – gruodžio 6 d. gimnazijos 2-ame aukšte eksponuojama paroda „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lita. Lite“. Ją parengė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos žydų bendruomenė.
  • Lapkričio 28 d. visiems gimnazistams paskaitą „Žydų kultūra ir pasiekimai“ vedė VDU dėstytojas, užsienio kalbų mokytojas metodininkas, poliglotas Saulius Skučas. Sužinojome, kad žydų kultūra sudėtinga, bet ir labai vientisa. Svarbiausia vieta tenka religijai, tautiškumui ir istoriškumui. Mokytojas kalbėjo apie nestereotipinį mąstymą ir toleranciją. Iš gimnazistų užrašų: "Jei nori ką nors sužinoti – būtinai klausk",  "Išsigelbėti iš savo proto nelaisvės galima mokantis ir skaitant knygas", "Reikėtų visų pirma atsakyti sau į klausimus: kokios yra mano pamatinės vertybės?", "Svarbiausi šeimoje yra Tėvas ir Mama" („Gerbk savo tėvą ir motiną“ 5 D įsk. ), "Dėmesys ir pagarba šalia esančiam", "Pirma tikslas, o tik tada  priemonės siekti tikslo."
  • Gruodžio 6 d. visi vyksime į Klaipėdos Žvejų kultūros rūmus žiūrėti spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Kūrinys parašytas J.Bock, J.Stein ir Sh.Harnick. Spektaklio siužetas paremtas žydų rašytojo Š.Aleichemo kūriniu "Tevijas ir jo dukterys" bei kitomis jo apysakomis.