Mūsų gimnazijos bibliotekoje rugsėjo 30-ąją  vyko neįprasta pamoka, skirta vokiečių rašytojui Hermanui Zudermanui bei Vokiečių kalbos dienai paminėti.

Pamoką vedė abiturientai  V.Kojelytė, U.Stulpnaitė, E.Arlauskas, G.Šerniauskaitė. Jie pristatė pranešimą vokiečių kalba. Paminėjo, jog dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą Šilutėje gyveno ir gražiai sutarė vokiečiai ir lietuviai, todėl yra išlikę nemažai vokiškų pėdsakų kultūroje, architektūroje bei kalboje. Rašytojas H.Zudermanas „Lietuviškose apysakose“ aprašė glaudų lietuvių ir vokiečių gyvenimą. Gimnazistė E.Saudargaitė vokiškus tekstus vertė į lietuvių kalbą ir plačiau apie H.Zudermaną  pasakojo klausytojams.  Gimnazistai nemažai sužinojo apie Šilutės miesto sąsajas su vokiečių kultūra bei apie H.Zudermano gyvenimą, kūrybą. Buvo surengta viktorina, kurios metu savo žinias klausytojai galėjo parodyti atsakinėdami į abiturientų paruoštus klausimus, o už teisingus atsakymus gavo prizų. Taip pat gimnazijos bibliotekoje paruoštas stendas su H. Zudermano kūriniais, gyvenimo aprašymu bei eksponuojama buvusios gimnazistės piešinių paroda.  

Pamokai pasiruošti padėjo vokiečių kalbos mokytoja L.Venckienė bei bibliotekos vedėja L.Jablonskytė

 

                                                                                                            Informavo abiturientė S.Bendžiūtė, fotografavo L.Jablonskytė