Mūsų gimnazijoje jau mokosi 9 mokiniai iš įvairių Ukrainos miestų. Taip pat gimnazijoje dirba ukrainiečių ir rusų kalbos bei literatūros mokytoja Viktorija. Vieni karo siaubiamą šalį paliko prieš keletą mėnesių, kiti - visai neseniai. Mokiniai geranoriški, draugiški, smalsūs ir kūrybingi, juos domina mūsų kalba ir kultūra. Vieni jau gali papasakoti apie save lietuviškai bei paklausti, kaip jūs gyvenate, kiti dar tik mokosi pirmuosius žodžius. Jūsų dėmesiui - viena iš pamokų temų, kai kalbėjome (ir lietuviškai, ir ukrainietiškai, ir rusiškai) apie su gimtąja šalimi Ukraina bei Lietuva susijusias asociacijas (skonis, vaizdai, daiktai...): 

Darina (2 gimnazijos klasė): Ukraina siejasi su saulėgrąžomis, laukais, kepykla, barščiais ir laisve, o kai mąstau apie Lietuvą, pagalvoju apie gandrus, medų, krioklius, stirnas, žuvį, žvejybą ir krepšinį. 

Roman (3 gimnazijos klasė): Ukraina siejasi su geros kokybės miltais, vandeniu, barščiais, su putino medžiu ("kalyna"), o Lietuva siejasi su šakočiu, mineraliniu gazuotu vandeniu, dykuma. 

Sofija (2 gimnazijos klasė): Ukraina - tai šeima, draugai, namai, tinklinis, saulėgrąžos, upė, kalnas, dangus, džiaugsmas, bandelės ("pampuški"), barščiai, karas, pergalė, o Lietuva - gimnazija, šakotis, Rusnė, upė, paukščiai, jūra. 

Elizabeta (4 gimnazijos klasė): Ukraina - alyvos, ąsotis, šeima, dangus ir laukai, vėliava, sodas, saulėlydis, barščiai, valia. Lietuva - tai  vėjas, gandrai, mokykla, saugumas, cepelinai, gamta, Rusnė, Šilutė, gerumas. 

 Diana (3 gimnazijos klasė): Ukraina siejasi su medumi, gira, pavasariu, tulpėmis, vyšniomis ir draugais, o Lietuva - su šaltu oru, lietumi, drėgme, rudeniu, arbata, mišku ir jaukumu. 

Viktorija P. (3 gimnazijos klasė): Ukrainą sieju su vandeniu, medumi, tortais "Medutis" ir "Napoleonas", o Lietuvą - su vandeniu, sala, kepykla, tinkliniu, įvairia žuvimi ir arbata.

Ruslanas (4 gimnazijos klasė): Ukraina - tai žemė, dangus, laukas, rugiai, vyšnios, futbolas, mokykla, Lietuva - tai sportas, vanduo, mašina ir kurmiai (kurmrausiai).

Darija (2 gimnazijos klasė): Ukraina asocijuojasi su upėmis, poilsiu gamtoje, kai gegužės šventės, taip pat su bandelėmis ("pampuški" - bandelės su česnaku), o Lietuva siejasi su gandrais, žuvimi ir jūra. 

Mokytoja Viktorija: Ukraina man - tai saulės skonis, jūra, upės, saulėgrąžos, laisvė ir valia, vyriškumas ir pergalė, o Lietuva - geranoriškumas, gaiva, miškai, upės ir žuvys, gražios pelkės, vėjas, labai šviesūs žmonės.