Mūsų gimnazijoje jau mokosi 9 mokiniai iš įvairių Ukrainos miestų. Taip pat gimnazijoje dirba ukrainiečių ir rusų kalbos bei literatūros mokytoja Viktorija. Vieni karo siaubiamą šalį paliko prieš keletą mėnesių, kiti - visai neseniai. Mokiniai geranoriški, draugiški, smalsūs ir kūrybingi, juos domina mūsų kalba ir kultūra. Jūsų dėmesiui - viena iš pamokų temų, kai kalbėjome (ir lietuviškai, ir ukrainietiškai, ir rusiškai) apie su jų gimtąja šalimi bei Lietuva susijusias asociacijas (skonis, vaizdai, daiktai...): 

Darina (2 gimnazijos klasė): Ukraina siejasi su saulėgrąžomis, laukais, kepykla, barščiais ir laisve, o kai mąstau apie Lietuvą, pagalvoju apie gandrus, medų, krioklius, stirnas, žuvį, žvejybą ir krepšinį. 

Roman (3 gimnazijos klasė): Ukraina siejasi su geros kokybės miltais, vandeniu, barščiais, su putino medžiu ("kalyna"), o Lietuva siejasi su šakočiu, mineraliniu gazuotu vandeniu, dykuma. 

Sofija (2 gimnazijos klasė): Ukraina - tai šeima, draugai, namai, tinklinis, saulėgrąžos, upė, kalnas, dangus, džiaugsmas, bandelės ("pampuški"), barščiai, karas, pergalė, o Lietuva - gimnazija, šakotis, Rusnė, upė, paukščiai, jūra. 

Elizabeta (4 gimnazijos klasė): Ukraina - alyvos, ąsotis, šeima, dangus ir laukai, vėliava, sodas, saulėlydis, barščiai, valia. Lietuva - tai  vėjas, gandrai, mokykla, saugumas, cepelinai, gamta, Rusnė, Šilutė, gerumas. 

 Diana (3 gimnazijos klasė): Ukraina siejasi su medumi, gira, pavasariu, tulpėmis, vyšniomis ir draugais, o Lietuva - su šaltu oru, lietumi, drėgme, rudeniu, arbata, mišku ir jaukumu. 

Viktorija P. (3 gimnazijos klasė): Ukrainą sieju su vandeniu, medumi, tortais "Medutis" ir "Napoleonas", o Lietuvą - su vandeniu, sala, kepykla, tinkliniu, įvairia žuvimi ir arbata.

Ruslanas (4 gimnazijos klasė): Ukraina - tai žemė, dangus, laukas, rugiai, vyšnios, futbolas, mokykla, Lietuva - tai sportas, vanduo, mašina ir kurmiai (kurmrausiai).

Mokytoja Viktorija: Ukraina man - tai saulės skonis, jūra, upės, saulėgrąžos, laisvė ir valia, vyriškumas ir pergalė, o Lietuva - geranoriškumas, gaiva, miškai, upės ir žuvys, gražios pelkės, vėjas, labai šviesūs žmonės.