Šiais metais Šilutės pirmoji gimnazija ir Halepageno gimnazija Bukstehudėje mini Trisdešimties metų jubiliejų. Gimnazijoje organizuotos tarptautinių mainų projektus menančios parodos, taip pat eksponuota Goethe‘s instituto paroda „Vokietijos miestai ir kraštovaizdis“. Šiuo metu dar galima pamatyti mokinių kurtus stendus tema „Kelias ir kelionės“. Mainų metu mus aplankė dvidešimt vienas gimnazistas su vadovais I.Schleinitz ir H.Hausmann  bei septyni draugijos „Lietuva-Vokietija“ nariai (tarp jų - pirmasis mainų koordinatorius W.Reichel).

Svečiai iš Vokietijos atvyko gegužės 15-ąją į Vilnių. Čia jie aplankė sostinės senamiestį, vėliau viešėjo Trakų pilyje. Kitą dieną mūsų gimnazijos mokiniai, trečiokai gimnazistai - mainų dalyviai, vyko svečių pasitikti į Vilnių. Tą dieną visi aplankėme MO muziejų, kuriame lydimi gidės tyrinėjome paveikslus ir išsakėme savo mintis. Vokiečių svečiai buvo supažindinti su mūsų šalimi, jos istorija, politika Valstybės pažinimo centre. Dienos pabaigoje mainų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti Valstybinio simfoninio orkestro koncerte, kuris taip pat šventė 30-ties metų sukaktį Kongresų rūmuose. Kitą dieną vokiečiai buvo supažindinti su mūsų gimnazijos struktūra ir nuostatais, tikslais bei istorija. Šeštadienį visi vykome į ekskursiją po Kretingą, lankėmės Kretingos bažnyčioje ir vienuolyne. Beje, pasak brolio pranciškono, laisvoje Lietuvoje jie irgi jau švenčia trisdešimtmetį. Tą dieną ėjome į 12 kilometrų žygį iš Šventosios į Palangą. Mokiniai keliavo ir takais per miškus, ir paplūdimiu, o netikėtai užklupęs lietus žygį padarė dar įdomesnį. Prasidėjus naujai darbo savaitei, mokiniai buvo suskirstyti į nedideles grupes skirtingomis temomis (2000 km iki Juodosios jūros, Nacionalinė ekspedicija, M.Šalčiaus ir A.Poškos kelionės, S.Dariaus ir S.Girėno skrydis, emigracijos ir tremties istorijos, tarptautinių mainų “Šilutė-Buxtehude” archyvinė medžiaga) ir tris dienas dirbo savarankiškai grupėse, ruošė stendus ir pasirodymus. Dalis grupės narių vyko į Saugas, kur su menininku R.Pilibavičiumi skaptavo dubenėlius bei pynė kepures. Jubiliejinio renginio metu pristatyti darbai mokytojams, tėvams, tarptautinių mainų dalyviams. O bendra nuotrauka prie prieš dešimt metų sodinto ąžuoliuko priminė, kad greitai auga ne tik medžiai, bet ir vaikai... Penktadienio rytą visi stebėjome Paskutinio skambučio šventę, po kurios išplaukėme į Nidą. Kadangi svečiai iš Vokietijos visada atsiveža puikų orą, tai šį kartą irgi grįžome į namus nubučiuoti saulės.  Paskutinę dieną, šeštadienį, mūsų gimnazistai su svečiais dalyvavo miesto šventėje bei eisenoje. Sekmadienį, gegužės 26-ąją dieną, vokiečiai išvyko. Mainų dalyvių akys buvo kupinos ašarų ir liūdesio, jog turi vieni su kitais atsisveikinti, tačiau šypsenos ir juokas rodė, jog tai buvo nepaprasta patirtis ir naujų draugysčių pradžia. Svečiai buvo sužavėti Lietuvos žalumos, žmonių tolerancijos ir valstybės istorijos. Gyvendami šeimose jie buvo supažindinti su mūsų tautos kultūra, įpročiais ir kasdieniu gyvenimu.

Tarptautinių mainų programa skatina bendradarbiavimą, drąsą atskleisti bei įgyvendinti savo ir kitų idėjas, išklausyti vieni kitus ir, žinoma, lavinti užsienio kalbos įgūdžius.

Dėkojame visai gimnazijos bendruomenei, prisidėjusiai, kad šie jubiliejiniai mainai vyktų sklandžiai (L.Spirgienei, L.A.Eglinskienei, D.Rumšienei, D.Jakienei,  A.Petrošiui, D.Peštenienei, A.Gečui, L.Toliušienei, N.Titienei, R.Kurpeikytei, Z.Kuzminskienei, S.Kiltinavičiūtei, A.Petrošienei, V.Galinskienei, G.Lozoraitytei, J.Šimaičiui, R.Drungilui, I.Birbalienei, H.Raibienei, L.Jablonskytei, N.Mulerovai, V.Stoškui, I.Budvytienei, A.Grišiui, T.Mikalauskienei, D.Mačiežienei, M.Mažutienei, visiems tėveliams, žiūrovams, draugams...)   

Mes linkime sėkmės tarptautinių mainų vadovams J.,A. Ežerinskiams ir būsimiems naujos grupės nariams bei delegacijos atstovams,  gruodžio mėnesį vyksiantiems į Bukstehudę paminėti gražaus jubiliejaus. Ir, kaip sakė ilgametis Vokietijos mainų vadovas H.Hausmann, dovanodamas mūsų direktorei paveikslą su laivu, tegul niekada mums gyvenime kaip audringoje jūroje nepritrūks ūpo, tegul lydės mus sėkmė kelyje ir mūsų draugystė dar gyvuos ilgai.    

Tarptautinių mainų dalyvė  S.Bendžiūtė