Džiaugiamės ir didžiuojamės gimnazistais savanoriais, kurie skyrė savo laiką ir įgyvendino idėjas, organizuodami įvairias veiklas mūsų mieste. Dėkojame pasidalijusiems mintimis, kviečiame perskaityti ir išbandyti save! 

Rugilė Kasiliauskaitė: "Savanoriavau 6 mėnesius. Savanorystės metu įgijau daug naudingos patirties. Bendravau su lankytojais, ruošiau ir kūriau edukacijas, tikrinau inventorių. Nors savanorystę Hugo Šojaus muziejuje pasirinkau ne dėl noro tapti muziejininke, o dėl galimybės padidinti savo stojamąjį balą, labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią vietą savanorystei. Manau,  įgytą patirtį tikrai galėsiu panaudoti ateityje, bendraudama su žmonėmis, planuodama laiką ir rengdama projektus."

Emilija Dambrauskaitė: "Šešis mėnesius savanoriavau Šilutės Hugo Šojaus muziejuje ir esu patenkinta, kad turėjau tokią progą. Savanoriauti mane paskatino galimybė padidinti savo stojamąjį balą. Be abejo, prisidėjo ir tai, kad savanoriauti norėjo ir mano draugė. Savanorystės pradžioje galvojau, kad daugiausiai darbuosiuosi su muziejaus inventoriumi, padėsiu ruošdama parodas... Bet mano lūkesčiai išsipildė su kaupu. Ne tik turėjau galimybę sužinoti apie muziejaus inventorių, bet ir prisidėjau kurdama ir vesdama įvairias muziejaus organizuojamas edukacijas. Savanorystė H. Šojaus muziejuje man padėjo išmokti planuoti savo laiką, rengti projektus, pagerinti bendravimo su įvairaus amžiaus žmonėmis įgūdžius. Labai džiaugiuosi savo laiku, praleistu savanoriaujant, ir siūlyčiau tai išbandyti kiekvienam!"

Lukrecija Lazaraitytė: "Savanorystė-tai viena iš galimybių pažinti save ir kitą žmogų. Šios minties vedama ir pavaduotojos Daivos Jakienės paskatinta užpildžiau savanorystės anketą. Kaip dabar pamenu, tai įvyko paskutinę 11 klasės mokslo metų savaitę. Nors tie 6 mėnesiai prabėgo labai greitai, bet jie daug ko mane išmokė. Išmokė pasitikėti savimi, dirbti komandoje, drąsiai kelti sau iššūkius ir juos įveikti. Šilutės atviras jaunimo centras ir visa jo komanda įgyvendino mano idėjas, apie kurias slapta svajodavau. Vis nedrįsdavau nueiti į beglobių gyvūnų įstaigą ir ten padėti, bet savanoriaudama tai pagaliau įgyvendinau ir labai džiaugiausi galėdama padėti. Su kitomis savanorėmis Izabele Sudeikyte ir Milda Mickute surengėme Helovino šventę jaunimui centre. Kūrėme, vedėme renginius, susipažinome su naujais žmonėmis, pasisėmėme patirties iš įžymių žmonių. Esu atviro jaunimo centro komandai už tai dėkinga ir tariu ačiū už šią nuostabią patirtį. Na, o jaunimą, svarstantį savanoriauti, nuoširdžiai skatinu  pradėti ir nebijoti bei drąsiai eiti savanorystės keliu."

Izabelė Sudeikytė: "Man padėjo apsispręsti pavaduotoja Daiva Jakienė. Ji sakė, jog Atvirame jaunimo centre galėsiu realizuoti save. Taip ir nutiko. Galėjau ten vesti renginius, organizuoti įvairias veiklas, padėti kitoms organizacijoms. Puikiai praleidau tuos 6 mėnesius su savo komanda."

Vytautė Kubaitytė: "Savanoriavau Šilutės atvirame jaunimo centre šešis mėnesius. Pasirinkau šią vietą todėl, nes labai mėgstu dirbti su jaunimu, ir žinojau, kad ši vieta būtent man. Su kitomis savanorėmis vykdėme įvairias veiklas, projektus, akcijas, kuriomis norėjo paįvairinti Šilutės jaunimo gyvenimą. Taip pat nepamiršome ir visos Šilutės gyventojų, kuriuos vaišinome mūsų pagamintais skanėstais. Savanorystė - tai savęs pažinimas ir naujų patirčių etapas, kuris tikrai yra labai įdomus ir pilnas iššūkių. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę savanoriauti Šilutės atvirame jaunimo centre. Būtent čia  galėjau išreikšti savo kūrybingumą,  įgyvendinti idėjas ir troškimus!"

Neda Burzdžiūtė: "Savanorystė mane sudomino dėl galimybės padėti kitiems, išreikšti save "kitu kampu", norėjau būti naudinga visuomenei, o kadangi kartu į šią veiklą įsitraukė ir klasiokė, man buvo dar lengviau įsilieti į savanorystę. Kartu net šešis mėnesius vykdėme įvairiausias veiklas: gaminome desertus vaikams, kruopščiai kūrėme rankdarbius puošdamos Šilutės kultūros centrą... Manau, tai padėjo man pajausti malonumą padedant kitiems, o tai atperka visą laiką, kurį skyrėme savanorystei. Iš tikrųjų, šis pasirinkimas nuspalvino mano gyvenimą šviesių idėjų viltimi."

Milda Mickutė: "Sužinojau apie savanorystę ir pasidomėjau, kas tai ir kaip tai vyksta. Užpildžiau anketą net nesuabejojusi, nes norėjau būti naudinga kitiems savo darbais, žiniomis. Troškau savo kruopelytę laisvo laiko skirti naudingiems darbams mūsų visuomenėje. Norėjau įgyti dar didesnės patirties kitokioje aplinkoje, praplėsti savo pažįstamų ratą. Savanoriavau su dar dviem merginomis nuo 2022-07-01 iki 2022-12-31 dienos 6 mėnesius 40 valandų per mėnesį Šilutės Atvirame jaunimo centre. Vykdėme gerumo akcijas, iniciatyvas, kurios ragino skleisti bendradarbiavimą, šilumą, meilę vieni kitiems. Ir visas šis darbas patenkino mano lūkesčius. Nes visa tai leido man labiau atsiskleisti kaip asmenybei, pažinti save ir kitus, nebijoti išsakyti savo nuomonę. Įgijau didesnį pasitikėjimą savimi. Tai leido atskleisti savo kūrybiškumą. Džiaugiuosi galėjusi prisidėti prie savanoriškos tarnybos."

Žygimantas Paulauskas: "Paskatino dalyvauti savanorystės programoje Šilutės Atviro jaunimo centro vadovas Rimvydas Petrauskis. Ypač viliojo ir 0,25 balai prie stojamojo koeficiento balo. Savanoriavau pusę metų Kultūros ir pramogų centre, kur dirbau su nauju garso pultu. Įgarsinau renginius, reguliavau apšvietimą, sužinojau, kaip veikia pats renginių organizavimo "mechanizmas". Norintiems išvysti "užkulisių gyvenimą", susipažinti su renginių organizavimu ar išbandyti save vedant renginius tikrai rekomenduoju savanoriauti Šilutės KPC. Jūsų laukia bendraujantis, draugiškas kolektyvas bei daug naujų pažinčių."

Nojus Stankevičius: "Apie savanorystę išgirdau mokykloje iš savo bendraklasių. Pasirinkau savanoriauti bibliotekoje, nes ši veikla man atrodė labiausiai susijusi su mane dominančią sritimi – IT. Per šį savanorystės kelią tobulinau savo komunikavimo ir viešojo kalbėjimo įgūdžius. Savanoriaudamas ruošdavau pristatymus, taip pat pravesdavau savo draugams įvairius žaidimus, susijusius su mūsų miesto bibliotekoje vykstančiomis veiklomis, apie kurias net pats anksčiau nežinojau. Šis pusmetis buvo įdomus, patobulinau save įvairiose srityse ir įgijau naujos patirties ir naujų pažinčių."

Šilutės muziejaus, Atviro jaunimo centro, KPC ir bibliotekos fotografijos.