„Eurostat“ (2015 m.) tyrimų duomenimis, Lietuvoje savanoriauja kas šeštas žmogus, Olandijoje – du iš penkių, Norvegijoje – beveik kas antras. Jauni žmonės Lietuvoje savanoriauja dvigubai dažniau nei likusi visuomenė. Mes džiaugiamės ir pirmųjų, ir antrųjų, ir trečiųjų klasių gimnazistais, kurie buvo pasirinkę ar šiemet renkasi savanorystę, bei dėkojame, kad jie noriai dalijasi savo mintimis. Jei savanoriaujate ir norite apie tai papasakoti, susisiekite su gimnazijos facebook administratore ar redaktoriais, kreipkitės į savo klasių auklėtojus. O gal turite įdomią istoriją ir nekantraujate, kad apie tai sužinotume ir mes? Lauksime! O dabar pristatome trečiokus gimnazistus, kuriančius gražesnę savo ir mūsų ateitį.

Radvilė Nesteckytė: „Savanorystė mane pradėjo dominti dar vaikystėje. Žavėjausi jaunimu, kuris ryžtingai reiškė savo idėjas ir siekė pakeisti pasaulį ar bent padaryti jį gražesne vieta. Praėjusiais metais ir aš nusprendžiau prisidėti prie savanoriškos veiklos. Savanoriavau Šilutės socialinių paslaugų centre. Tie vieneri metai padėjo man iš naujo atrasti save ir įskiepijo naujų vertybių. Geriausi prisiminimai liko iš ,,Maisto banko akcijos“. Būtent tada pamačiau, kiek daug rūpestingų ir dosnių žmonių yra tarp mūsų.“

Simonas Pranckevičius: „Savanoriauju Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Noriu „užsidirbti“ geresnį stojamąjį balą. Dažniausiai vadovas pataria, kokia tema pasidomėti. Pavyzdžiui, buvo sergančių vėžiu žmonių diena. Turėjau sukurti arba pranešimą,  arba lankstinuką. Spėju, bet nelengva derinti su mokslais. Kai kada nukeliu darbus į kitą dieną. Kai kada dirbu ir naktimis.“

Rugilė Ramanauskaitė: „Savanoriaudama Šilutės Vaiko gerovės ir globos centre jaučiuosi įprasminanti savo kasdienybę. Atlikti savanorišką veiklą šioje įstaigoje nusprendžiau, nes trūko naujų vėjų gyvenime, norėjosi išmokti kažko naujo, be to, myliu vaikus ir noriu tobulėti kaip asmenybė, užsiimant visuomenei naudinga veikla. Esu labai laiminga, nes tai yra neįkainojama patirtis, kuri suteikia galimybę išbandyti naujas veiklas ir tokiu būdu dar geriau pažinti save. Nuoširdžiai rekomenduoju ir siūlau savanoriauti! Tai labai aktualu mums, mokiniams, žinant tai, kad tuoj pat reikės rinktis savo kelią!“

Šilutės pirmosios gimnazijos

  Filosofija

„Ne mokyklai, gyvenimui mokomės“.    /Seneka/

Vizija

Pažangi, atvira, visapusišką išsilavinimą teikianti gimnazija. 

Misija

Ugdyti brandžią asmenybę, atvirą pasauliui, pasirengusią mokytis visą gyvenimą ir dirbti Lietuvos labui.

 

Bendruomenės vertybės


Pagarba  --  Bendradarbiavimas  -- Atsakomybė

 

Strateginės veiklos kryptys

 

1. Užtikrinti ugdymo programų įvairovę, kokybišką ir visiems prieinamą ugdymą(si) ir mokymo(si) poreikių tenkinimą per patyriminį mokymą.

2. Formuoti bei skatinti asmenybės ūgtį, sudarant sąlygas mokiniams pasirengti visapusiškai integruotis šiuolaikinėje visuomenėje.

3. Modernizuoti ugdymo aplinką, tobulinti gimnazijos VMA Moodle tinkle panaudojimo galimybes, sudaryti palankias sąlygas mokytojų ir mokinių naujų technologijų ir informacijos valdymo kompetencijų tobulinimui, ugdymo(si) rezultatų gerinimui. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naudingos nuorodos:


Gimnazijos feisbukas